FCSB REMIZEAZĂ CU MACCABI TEL AVIV ÎN UEFA CHAMPIONS LEAGUE

FCSB a remizat pe stadionul Steaua în prima manșă a turului doi preliminar din UEFA Champions League.

FCSB a remizat pe stadionul Steaua în prima manșă a turului doi preliminar din UEFA Champions League. Campioana României a încheiat la egalitate disputa cu Maccabi Tel Aviv, campioana din Israel, scor 1-1. Campioana României a fost echipa mai bună și a irosit mari șanse de a marca în prima repriză, prin Băluță și Daniel Popa. În a doua repriză, formația antrenată de Elias Charalambous a continuat să amenințe poarta adversă, însă David Miculescu și Adrian Șut au fost blocați senzațional de portarul campioanei din Israel. Alexandru Băluță a trecut și el pe lângă deschiderea scorului, iar în cele din urmă golul a venit la poarta lui Târnovanu. Pe contraatac, Bitton a îndeplinit o simplă formalitate, în minutul 71. Replica FCSB-ului a venit repede, iar Joyskim Dawa a egalat cu o lovitură de cap (min 75), din centrarea lui Darius Olaru. Musi a avut șansa de a aduce vicotria în al șaselea minut de prelungire, din centrarea lui Darius Olaru, dar mingea trimisă de acesta a trecut puțin pe lângă poartă. Final de meci. FCSB reușește o remiză cu Maccabi Tel Aviv. Calificarea se va decide pe data de 31 iulie, la Budapesta.

Sursa: Realitatea de Arges